Łąki, ul. Weteranów 235c
05-250 Radzymin

umów się na serwis!
tel. (22) 781 24 42

FAQ

Dormex » FAQ

Na czym polega dzierżawa kserokopiarek?

Wiele osób marzy o otwarciu swojej własnej firmy. Jedni pragną iść w budowę, inni w usługi lub fryzjerstwo, jednak w każdej z tych firm, w pewnym momencie przychodzi czas, kiedy okazuje się, jak bardzo przydałaby nam się porządna drukarka lub kserokopiarka. Nawet otwierając firmę, której usługi opierają się na ścinaniu włosów, sprzątaniu czy usługach krawieckich musimy mieć na względzie to, że w pewnym momencie przyjdzie nam do wystawienia faktury, którą trzeba będzie wydrukować i niejednokrotnie skserować, że będziemy chcieli zatrudnić nowego pracownika i przydałoby się zaproponować mu wzór umowy, lub skserować sobie jego cv albo też że będziemy potrzebowali szybko wydrukować kartkę z napisem “sklep nieczynny” lub skserować ulotki mówiące o niewielkiej terminowej promocji Twojej firmy. Co zatem  robić w takich sytuacjach?

Otwierając swoją nową firmę, przede wszystkim należy zastanowić się, z jaką częstotliwością potrzebujemy używać naszej drukarki bądź kserokopiarki i czy potrzebujemy obu czy może zależy nam na wielofunkcyjnym urządzeniu. Otwierając firmę zajmującą się “sprawami biurowymi”, taką jak agencja reklamowa, agencja nieruchomości czy też księgowość z całą pewnością wiesz doskonale, jak niezbędnym urządzeniem biurowym są drukarki i kserokopiarki, i w takich sytuacjach z pewnością, na samym początku działalności pomyślałeś o zakupie lub wzięciu w leasing tego typu urządzenia. Jednak cóż zrobić, gdy profil Twojej działalności nie obejmuje tzw. “papierologii” a konieczność wydrukowania lub kserowania czegoś jest potrzebą sporadyczną? Nie opłaca się przecież inwestować w nowoczesny sprzęt, który nie będzie użyteczny, i którego koszt zwróci się dopiero po kilku latach. Czy są zatem jakieś inne opcje i wyjścia, z których można skorzystać?

Oczywiście, że posiadanie tego typu urządzenia biurowego nie jest niezbędne i można z powodzeniem używać swojego domowego, jednak czy na dłuższą metę będzie nam się opłacało zużywanie własnego tonera, papieru? Zwłaszcza, że nie będzie można tego typu zakupów wykonywać w hurtowniach czy na fakturę i liczyć na zniżki. Warto zatem zainteresować się tematem, jakim jest dzierżawa kserokopiarek. To ciekawe, choć jeszcze mało popularne w Polsce wyjście jest bardzo opłacalnym zwłaszcza na dłuższą metę interesem, gwarantującym możliwość korzystania w pełni z dóbr jakie oferuje kserokopiarka za jedynie mała opłatą miesięczną.

Dzierżawa kserokopiarek może nieco przypominać leasing lub umowę wynajmu. Bez problemu w Polsce, zwłaszcza na terenie dużych miast znaleźć można firmy, które oferują dzierżawę sprzętu biurowego na korzystnych warunkach. Umowa ta oferuje możliwość wydzierżawienia, czyli wynajęcia sprzętu biurowego, na określony na umowie czas z jedynie niewysoką miesięczną opłatą, zwaną ryczałtem, która to jest porównywalna do czynszu. Ryczałt ten obejmuje jedynie koszt samej dzierżawy sprzętu, natomiast ceny dotyczące zużycia wydruków itp. są oddzielnie ustalane. Każda firma oferująca dzierżawę kserokopiarek posiada własne zasady, własny system oraz cennik dotyczący zarówno ryczałtu jak i kosztu jednej strony wydruku, czy też jednej odbitki, ceny te są też indywidualnie ustalane ze względu na typ dzierżawionego sprzętu, jego przeznaczenie, czas dzierżawy i wiele innych czynników.

Reasumując, dzierżawa kserokopiarki jest bardzo korzystnym wyjściem w przypadkach, kiedy tego typu sprzęt biurowy jest nam potrzebny, ale nie jest niezbędny na co dzień i nie opłaca nam się dokonywanie jego zakupu. Dzierżawa pozwala obniżyć koszty inwestowania w firmę oraz opłaca się bardzo, pozwalając w pełni cieszyć się funkcjami dzierżawionego sprzętu w zamian za drobną comiesięczną opłatą zachowawczą. Nie jest też powiedziane – nawet prowadząc działalność biurową, wymagającą posiadania tego typu sprzętu biurowego, nie jesteśmy skazani na jego kupno od razu po otwarciu działalności. Możemy w pierwszej kolejności wydzierżawić jakąś wybraną kserokopiarkę lub drukarkę i sprawdzić jej funkcjonalność – umożliwia nam to jej przetestowanie, sprawdzenie jej możliwości, nie zamykając jednocześnie drogi możliwości zakupienia takiej samej kserokopiarki w przyszłości.
 

<< Wróć do poprzedniej strony

Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej!

Bezpłatny dojazd na terenie Warszawy i okolic.

Wszelkie prawa zastrzeżone 2024

Polityka prywatności | Projekt i wykonanie: art-MEDiA

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje  polityka prywatności