Strona główna » blog

Dlaczego warto naprawiać drukarki w serwisie?

Żyjemy w dobie konsumpcjonizmu. Zalewające nas z każdej strony reklamy wywierają ogromny wpływ na codziennie podejmowane decyzje zakupowe. Zwykle, gdy zepsuje się któreś z używanych przez nas urządzeń, a ochrona gwarancyjna już się zakończyła, mamy trzy rozwiązania: samodzielną naprawę, na którą ze względu na niezbędne umiejętności i czas decyduje się niewielu konsumentów. Najczęściej rozpoczynamy przeglądanie ofert w poszukiwaniu nowego sprzętu. Nie ma co ukrywać ceny są z reguły atrakcyjne, a producenci zachwalają co nowsze wyroby, dodatkowo w okresach świątecznych można uzyskać korzystny rabat. Trzecia możliwość to serwis. Mało kto zastanawia się co tak naprawdę się zepsuło i czy warto dane urządzenie naprawić, a to częsty błąd.

Szczególnie warto zainwestować w serwis markowych drukarek, będących jednymi z lepszych na rynku. W przypadku chęci zakupu urządzenia wyższej klasy, trzeba wiedzieć, że nie należy ono do najniższej półki cenowej. Jeżeli więc posiada się taki sprzęt w domu bądź firmie to warto go naprawiać. Dzięki temu posłuży przez kolejne, długie lata. W dobie konsumpcjonizmu regenerowanie sprzętu niestety wyszło z mody. Może się jednak okazać ono mniej obciążające kieszeń od zakupu nowego urządzenia.

Cena nowej drukarki a jakość sprzętu.

Nie ma co ukrywać, że decydując się na wymianę sprzętu  zwracamy uwagę przede wszystkim na jego ładny wygląd, niską cenę oraz rozpoznawalność marki producenta. Jest to spowodowane obecnymi trendami  i naciskiem na kreowanie wizerunku. Stare drukarki natomiast są passe gdyż wielu ludzi patrzy z niedowierzaniem, że takiego sprzętu ktoś jeszcze używa. Jednak warto nadmienić, że skoro dane urządzenie posłużyło przez wiele lat to znaczy, że jest zrobione z dobrej jakości materiałów i komponentów. Natomiast nie zawsze można to powiedzieć o nowych drukarkach, zwłaszcza jeżeli mają zbyt niską cenę, która rzadko idzie w parze z wysoką jakością.

Jaki wybrać papier do plotera?

Mogłoby się wydawać, że wybór papieru do plotera nie jest skomplikowany. Czasami jednak może nas wprowadzić w zakłopotanie. Źle dobrany nośnik może wpłynąć na jakość druku a nawet na stan techniczny urządzenia. Jaki zatem wybrać papier? Zapraszamy do lektury!

W zależności od tego co będziemy drukować powinniśmy wybrać odpowiedni rodzaj papieru. Możemy wybierać spośród różnych kolorów i rozmiarów. Standardem jest uniwersalny papier koloru białego. Doskonale nadaje się do wydruków na wszystkich rozmiarach ploterów atramentowych oraz kserokopiarek. Jest dostępny w gramaturach 80g/m2 lub 90g/m2.

Uniwersalny papier znajduje szerokie zastosowanie w wykonywaniu rysunku technicznej, graficznego, rejestracji wyniku pomiaru, kreślenia precyzyjnych map i planów, wykreślania form i wzorników, wykonywania projektów architektonicznych, instalacyjnych itp.

Papiery do ploterów różnią się długością i występują najczęściej w takich jak: 50m, 100m, 175m. Dodatkowo różne są ich szerokości w zależności od sprzętu jaki posiadamy: 297mm, 420mm, 594mm, 610mm, 841mm, 914mm, 1067mm.

Mówiąc o rodzajach papieru warto pamiętać o różnicach w gramaturze. Do materiałów papierniczych zaliczamy takie rodzaje gramatury jak:

– bibułka (do 25 g/m2)

– papier właściwy (25-160 g/m2)

– karton (160-315 g/m2)

– tektura (powyżej 315 g/m2)

Papiery są także różne pod względem powierzchni. Możemy tu wymienić takie rodzaje jak: szorstki, jednostronnie lub dwustronnie, gładki, matowy, satynowany, żeberkowany, marszczony, prążkowany, karbowany, tłoczony i inne.

Papiery mogą być również uszlachetniane przez powlekanie (np. kredowanie, gumowanie), nasycanie (np. olejem), laminowanie (np. papier na opakowania), drukowanie (np. tapety), foliowanie (np. pudełka).6862329_orig

 

Mały przewodnik po biurze, czyli jak wybrać najlepszą kserokopiarkę?

Photocopy

Obecnie trudno wyobrazić sobie dobrze prosperujące biuro bez odpowiedniego zaplecza w postaci sprzętu biurowego. Wybór na rynku jest ogromny, więc i przed każdym kupującym pojawia się spore wyzwanie. Dziś zajmiemy się tematem kserokopiarek. Dokonując wyboru jednej z nich warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

 1. Dobór sprzętu do pomieszczenia

Nie trudno jest wybrać odpowiedni sprzęt, kiedy dysponuje się dużym pomieszczeniem biurowym. Problem pojawia się w chwili, kiedy jest to zaledwie mały kawałek szafki biurowej. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na fakt, iż małe urządzenie z reguły nie posiada wszystkich funkcji, jakie niezbędne są w biurze. Do podstawowych funkcji, jakie powinna pełnić kserokopiarka należą:

 • kopiowanie, czyli kserowanie dokumentów,
 • drukowanie połączone z możliwością wydruku znaku wodnego lub logo firmy,
 • skanowanie do pliku i bezpośrednio do poczty elektronicznej.
 1. Nasze wymagania i oczekiwania

Kolejnym krokiem przed wyruszeniem na poszukiwanie idealnego sprzętu jest sprecyzowanie naszych oczekiwań. Ułatwi je odpowiedź na kilka pytań, mianowicie:

 • jakie mają być wydruki: kolorowe czy czarno-białe (monochromatyczne),
 • format papieru – A4 / A3,
 • ile wydruków miesięcznie wykonujemy a ile będziemy wykonywali (analiza miesięcznego obciążenia: kopie, wydruki, skany),
 • jakie dodatkowe opcje usprawnią naszą pracę? – druk dwustronny, praca w sieci, skanowanie, zszywanie dokumentów, automatyczny podajnik, dodatkowe kasety na papier, itp.
 • czy zamierzamy w przyszłości rozwijać ją o dodatkowe opcje? (np. drukarka, faks, skaner).

Gdy już odpowiemy sobie na powyższe pytania, możemy udać się do sklepu w celu wyboru najodpowiedniejszego sprzętu. Tu natomiast liczy się…..

 1. …… nie cena, a wartość

Często kryterium wyboru podczas zakupu staje się cena sprzętu. Nic bardziej błędnego. Niska cena nie oznacza niskich kosztów utrzymania. Warto bowiem dowiedzieć się, ile wynoszą koszty eksploatacji kserokopiarki. Do każdego sprzętu trzeba bowiem kupować tonery. I tu zalecane są jedynie oryginalne, które przedłużą żywotność komponentów kopiarki oraz są bardziej wydajne, niż ich „tańsze” zamienniki. Dokonując wyboru warto przyjąć zasadę, że im szybsza i droższa przy zakupie kserokopiarka, tym niższe koszta jej eksploatacji.

 1.   Gwarancja i serwis

Kupując wymarzony sprzęt mamy nadzieję, że posłuży nam on przez kilka, kilkanaście następnych lat. Nie oznacza to jednak, że nie będzie wymagał on regularnych konserwacji
i przeglądów. Wręcz przeciwnie, okresowe serwisowanie pozwoli na zwiększenie wydajności naszego małego pomocnika. I tutaj najważniejszy staje się wybór najlepszego, sprawdzonego serwisu. Zdarza się jednak, że  regularne przeglądy nie wystarczą i zajść może  potrzeba wymiany części. Pomyśleć o tym warto już w trakcie zakupów, wybierając model, który nadal  jest produkowany. Pozwala to mieć pewność, że za parę lat nie będzie problemów z dostępnością poszczególnych elementów. Gdy urządzenie jest naszym zdaniem podejrzanie tanie, należy sprawdzić jego konkretny model oraz rok produkcji – może się okazać, że jest ono już po prostu przestarzałe.

Warto także w trakcie zakupów dowiedzieć się o czas trwania gwarancji oraz możliwości, często odpłatnej, wydłużenia tego terminu. Może to pomóc w uniknięciu kosztów naprawy ponoszonych we własnym zakresie.

JAK WYBRAĆ DOBRY SERWIS KSEROKOPIAREK?

image001

Na to pytanie szuka odpowiedzi wiele firm korzystających ze sprzętu biurowego. My postaramy się przybliżyć ten temat aby pokazać najważniejsze aspekty wyboru solidnego i rzetelnego serwisu w przypadku usterki.

Rozwój technologii sprawił, że kserokopiarki w ostatnim czasie stały się dużo bardziej doskonałe i mniej awaryjne. Nie zmienia to jednak faktu, że nawet najlepszy sprzęt potrafi płatać figle co sprawia, że dobre usługi serwisowe cieszą się dużą popularnością.

Warto pamiętać o jednej istotnej kwestii – aby móc w pełni korzystać z rozszerzonej gwarancji jest zobowiązany do wykonywania regularnie odpłatnych przeglądów. Koszty eksploatacji w zależności od modelu są różne i zależą od maszyny, modelu, a konkretnie od tego, które jego części ulegają eksploatacji.

Kiedy już wybierzemy serwis, który wzbudził nasze zainteresowanie sprawdzamy skład oferty usług. Przy wyborze dobrego serwisu kierujemy się przede wszystkim jakością wykonywanej pracy i ceną.

Dobra oferta solidnego serwisu kserokopiarek powinna również zawierać:

 • Zrozumiałe i przejrzyste dla obu stron warunki umowy serwisowej,
 • Jawne dane rejestrowe firmy oraz kontakt telefoniczny i mailowy do zgłaszania usterki ,
 • W miarę możliwości szybki czas realizacji naprawy i serwisu,
 • Konsultacje techniczne i przeglądy wykonywane przez pracowników o wysokich kwalifikacjach,
 • Stały dostęp do najwyższej jakości materiałów eksploatacyjnych i części zamiennych,
 • Udostępnianie sprzętu zastępczego na czas naprawy,

Szukamy optymalnych rozwiązań, które w pełni zaspokajają nasze wymagania. Wybieramy firmy, które dysponują bogatą wiedzą i wieloletnim doświadczeniem zapewniając profesjonalny serwis kserokopiarek. Dbają o wysokie standardy obsługi klientów co z pewnością przekłada się na opinie jakie wyrażają użytkownicy Internetu.

Wskazówka!

Aby nas sprzęt zawsze działał poprawnie i nie przyprawił nas o niespodziankę w postaci awarii zaleca się aby konserwacja przebiegała średnio co 3 miesiące. Dopuszczalny jest również przegląd po dłuższym czasie w przypadku z góry określonego limitu kopii lub wydruków. Zazwyczaj jest to standardowa wymiana tonera lub innych składowych urządzenia.

KSEROKOPIARKI KOLOROWE – CZY WARTO WYBRAĆ KOLOR?

KLIK5Q5KX2Kserokopiarka w firmie jest niezbędna – to już ustaliliśmy. Dobrze wybrane przez nas urządzenie powinno ułatwić nam pracę. Obecne kserokopiarki i urządzenia wielofunkcyjne są dostępne w wersji kolorowej jednakże wielu klientów wstrzymuje się przed zakupem sprzętu drukującego w kolorze. (więcej…)

Dlaczego warto korzystać z serwisu kserokopiarek?

laser-printer-repair-dallas

       Z reguły kserokopiarka czy urządzenie wielofunkcyjne jest objęte gwarancją. Zdarza się tak ze kiedy skończy się gwarancja i nie do końca jesteśmy zadowoleni z usług firmy, od której kserokopiarka została zakupiona często rozglądamy się za nową firma która wykona nam serwis kserokopiarki. Poszukiwania przeważnie zaczynamy od Internetu, gdzie po wpisaniu kilku podstawowych haseł pojawia się wiele firm serwisujących kserokopiarki. Przy wyborze serwisu zwracajmy uwagę na to  czy dana firma zajmuje się serwisem danego producenta kserokopiarek. Kiedy już wybierzemy serwis, który wzbudził nasze zainteresowanie warto jest sprawdzić, jaki jest z nim kontakt. Czy ktoś odbierze telefon, czy czas realizacji zlecenia jest odpowiednio krótki. Warto też sprawdzić czy świadczone usługi czy są objęte gwarancją.
Podsumowując:
1. samodzielne naprawienie kserokopiarki nie przyniesie nam oszczędności,
2. nie powinniśmy oszczędzić na naprawie serwisie kserokopiarki gdyż czym dłużej zwlekamy tym nawarstwia się usterka,
3. dobrzy technicy serwisu szybko zlokalizują usterkę i ją usuną,
4. powinniśmy otrzymać na naprawione urządzenie gwarancję i nie powinna powrócić przez określony czas ta sama usterka.
5. nie da się zaoszczędzić na serwisowaniu urządzenia drukującego, gdyż jak sami naprawiamy to po nieudanych próbach prędzej czy później będziemy musieli skorzystać z pomocy fachowca.
Więc jeśli szukasz serwisu kserokopiarek który stawia na jakość , solidność i terminowość wykonanych usług to zapraszamy do kontaktu z naszym działem serwisu pod numerem telefonu lub przez nasz formularz zgłoszeniowy na stronie kontakt.

 

 

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE KSEROKOPIARKI?

question-mark-452707_1280-750x422 Chcąc kupić odpowiednią kserokopiarkę powinniśmy na początek określić swoje potrzeby potrzeby, a także jakie posiadamy środki finansowe. (więcej…)

CO WYRÓŻNIA DOBRY SERWIS KSEROKOPIAREK?

image001

Chcąc znaleźć dobry serwis zwracamy szczególną uwagę na jakość wykonywanej pracy i cenę. Przed dokonaniem naprawy wstępnie chcemy dowiedzieć się o cenę wykonywanej usługi o którą pytamy serwisanta. Będziemy mogli w takiej sytuacji ustalić do jakiej kwoty ma być dokonana naprawa. (więcej…)

JAK DBAĆ O DRUKARKI Z ZAMIENNYMI TUSZAMI, ABY DŁUGO NAM SŁUŻYŁY?

ink-611334_640-750x422

Urządzenia drukujące na tusze raczej nie potrzebują ciągłej opieki serwisowej, lecz aby służyły Nam długo należało by się trzymać pewnych reguł.

Przede wszystkim, jeżeli decydujemy się na tańszą eksploatację tzn. stosowanie zamiennych tuszy musimy znaleźć odpowiedniego dostawcę, który da Nam gwarancję na sprzedawany produkt.

Stosowanie nieodpowiednich wkładów jest najczęstszą przyczyną zasychania tuszy w dyszach głowicy. Powstają tzw. nie dodruki lub przekłamywanie kolorów. (więcej…)

POWODY DLA KTÓRYCH WARTO DZIERŻAWIĆ KSEROKOPIARKĘ

handshake-440959_640-750x422 Dzierżawa urządzeń wielofunkcyjnych jako forma wynajmu daje wiele korzyści dla klienta, a w szczególności umożliwia korzystanie z urządzenia bez wkładu własnych środków finansowych związanych z zakupem sprzętu. Jest doskonałym rozwiązaniem dla firm, które potrzebują urządzenie o odpowiednich parametrach technicznych i na określony czas. (więcej…)

DORMEX | woj. Mazowieckie Marki , ul. Marii Konopnickiej 1